pátek 23. září 2016

Za bránou Levického útulku 1

Přeji pěkný den.

Kdo mě sleduje delší dobu, ví, že dobrovolně pracuji v útulku. Už delší dobu jsem vám nepředstavila žádného psíka a tak mě napadlo, že vám napíšu menší info o více pejscích najednou.

Monča je mix teriéra a je velmi milá a hodná. Ve voliéře krásně čeká až ji připnu vodítko a venku ji více zajímá lidské pohlazení, než venčení. Je skvělá na chytání myší, protože když někde něco šustne, hned po tom skočí. Snese se s každým psíkem. Doporučila bych ji na dvůr se zahradou s přístupem dovnitř, ale klidně i do bytu. Byla by věrnou společnicí ke starším lidem.
Roky je ještě mladý psík. Měl to v životě těžké a lidská krutost nezná mezí. Byl zabalený do pytle a vyhozený. Naštěstí se z něj sám vykousal a byl nám nahlášen. Má krvavé uši, ale nevím od čeho. Rány mu denně čistíme a věříme, že mu brzy najdeme skvělý domov, kde se bude mít už jen a jen dobře. Jeho povaha je klidná, užívá si každé pohlazení, ale na ostatní psíky vrčí. Je vhodný jak do bytu, tak na zahradu s přístupem dovnitř.


Eliot, další mladý psík, který to neměl v životě lehké. Byl nalezen na opuštěném místě v příkopě i s odpadky. Zřejmě ho tam někdo vyhodil. Jeho odchycení bylo složité, protože k sobě nechtěl nikoho pustit. Nakonec sám skočil do auta a potom nastala situace, které se nyní už jen smějeme. Eliot začal vrčet, cenit zuby a nechtěl Broňu a Janu pustit do auta. Už myslely, že budou nocovat na cestě. Naštěstí se jim nějak podařilo sednout do auta a Eliot je už v útulku. Ze začátku na každého vrčel, nikdo se ho nesměl ani dotknout a teď už chodí na vycházky. Stále je vyplašený a na velké mazlení ještě není. Když získáte jeho důvěru, bude věrným společníkem ve vaší domácnosti. Nedoporučovala bych ho k malým dětem.


Maco je čistokrevný kavkazský ovčák a má jeden rok. Byl k nám dovezen od starších lidí, kteří už nezvládali se o něj starat. Do útulku jsme ho sice vzali, ale hrozně v malé voliéře trpí. Potřeboval by obrovskou zahradu, hodně pohybu a pevnou ruku. Je to ještě takový přerostlý puberťák, který se rád blázní.


Více informací najdete na FB stránce Levického útulku.

Co vy a pejsci, máte doma nějakého?
SHARE:

12 komentářů

 1. Všetkých by som ich brala. My máme s mamkou Elišku, čierneho kríženca z košického útulku a je to miláčik. Máme ju od vianoc a síce je ešte stále trošku bojko, za nič by sme ju nevymenili.

  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super, že máte psíka z útulku. :-)

   Vymazat
 2. To sú ale pokladíci. Ak mám byť úprimná, naozaj veľmi ťa obdivujem, pretože by som každý deň plakala, že si ich nemôžem zobrať domov a že sú v klietke. Práve z tohto dôvodu, keď niečo dávame útulkáčom, tak im zväčša posielame peniažky, pretože by sme nedokázali (ani ja ani mamina) pozrieť sa do tých očí a nezobrať si ho.

  Čo je dobré to musím mať aj s novou GA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víš, že bych si je taky nejraději všechny vzala. Beru to už tak, že je jim v útulku lépe než tam, kde donedávna ještě trpěli.

   Vymazat
 3. Je to smutné kolik takových krásných psů jsou bohužel v útulku, prostě majitelé co tzhle pejsky měli by se měli stydět! Protože jsou nádherní a někteří jsou i vážně chudáci. Věřím že každý z nich najde majitele kterého oni potřebuji :)))
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak v to doufám i já. To by ses divila, jak lidé dokážou být zlí.

   Vymazat
 4. Chudák Roky, když čtu jeho příběh a vidím ho, tak se mi skoro chce brečet. Někteří lidi jsou doopravdy zlí a krutí:-( Všem pejskům moc přeji, ať co nejdřív najdou nový domov, kde budou spokojení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si to přeji a hlavně těm, co už jsou v útulku strašně dlouho.

   Vymazat
 5. já mám pějsky ráda, teda ža na trhače a ty co jsou rozzuření:-D to se pak bojím jen projít, i když jsou za plotem... všechny se mi líbí a kdybych mohla, každého bych si vzala domů:) a je hrozný, jak se lidé k nim chovali... :/

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já bych si je taky nejraději vzala, ale nejde to.

   Vymazat

Doufám, že se vám článek líbil a děkuji za každý komentář.

BLOGGER TEMPLATE CREATED BY pipdig